Solidworks kursu son zamanlarda sıkça tercih edilen kurslar arasında yer almaktadır. Genel anlamda teknik çizim ve modelleme mühendislikte oldukça önemli bir konudur. Bu bağlamda Solidworks; 2D teknik çizim ve 3D katı modelleme yapabilmek için kullanılan bir bilgisayar destekli grafik tasarım (CAD) ve bilgisayar destekli mühendislik (CAE) yazılımıdır.  Aynı zamanda Windows işletim sistemiyle uyumlu ilk 3D modelleme programı olarak bilinmektedir.

Makrobim Bilgisayar Kursu bünyesinde yer alan Solidworks Kursu tüm detayları bünyesinde barındıran bir eğitim içeriğine sahiptir. Solidwork Kursu sonunda birey teknik resim çizimi ve tasarım gerektiren her sektörde rahat bir şekilde uygulama alanı yaratabilir. Teknolojinin son noktaya geldiği şu dönemlerde tasarım ve üretim dünyası, bilgisayar destekli üretim ve mühendislik teknolojileri için önemli bir yer tutar.

Bir pazar alanı düşündüğünüzde ayakkabı ve çanta tasarımcılarından spor ekipmanı tasarımcılarına, makine ve kalıp üreticilerinden otomotive kadar birçok sektörden tasarımcı Solidworks programını iyi derece bilmektedir. Bu bağlamdan hareketle sektörde ki tasarım önemini daha iyi kavramış oluruz.

Belirtmek gerekir ki Solidworks yalnızca yukarıda belirtilen sektörlerde değil, tüm sektörlerde kullanılabilen geniş yelpazesi olan bir programdır. Solidworks programının kullanım amaçlarını şu şekilde belirtebiliriz;

 • Solidworks programının kullanıcı dostu ara yüzü ile karmaşıklığa sebep olmaması kullanım alanını genişletmektedir.
 • Genel anlamda kullanıcının her türlü ürün, makine teknik resim çizimi ve tesis tasarımında kolay bir şekilde ileri düzey modelleme yapabilmesini sağlar.
 • Özellikle simülasyon, montaj, hareket, katı parça modelleme, e-drawings, araç analisti, PhotoView360, ScanTo3D, DWG editör gibi modülleri içerir.
 • Solidworks ile firmanız için yüksek performanslı ve düşük maliyetli bir tasarım programına sahip olursunuz.

Makrobim aracılığıyla tarafınıza tanımlanan Solidworks Kursu ile yukarıda belirtilen tüm özellikleri iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.  Bireyler son zamanlarda online kurslara yönelerek zaman kazanma yolunu tercih etmektedir. Bu bağlamda Makrobim Bilgisayar kursu bünyesinde yer alan eğitimler online olarak tanımlanabilir.

Solidworks Kursu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

solidworks-kursu (2)

 

 

Solidworks Eğitimi

 

Öncelikle belirtmek gerekir ki Solidworks Eğitimi alan bireyler oldukça geniş portföyü olan bir programı detaylı bir şekilde öğrenecektir. Makrobim sayesinde alınan eğitim ile farklı malzemelerin davranışını simüle eden ve inanılmaz derecede hassas 3D modellerin oluşturulmasına izin veren mükemmel bir programın detaylarını analiz edebileceksiniz.

Solidworks Eğitimi günümüzde tasarım ve üretim çalışanları için en popüler araçlardan birisidir. Bu bağlamda SolidWorks tasarım yazılımı, dünyanın dört bir yanındaki insanların, fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olduğunu da belirtmek gerekir. Solidworks Eğitimi oldukça kolay bir süreci bünyesinde barındırmaktadır. Makrobim Bilgisayar Kursu sayesinde alacağınız tüm eğitimlerde olduğu gibi bu eğitimde de uzman eğitmenler en iyi şekilde süreci yönetecektir.

Online Solidworks Eğitim son yıllarda hem ülkemizde hem de dünya genelinde oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. Eğitim sonunda Solidworks bilen kişiler için oldukça fazla sayıda iş imkânı olduğunu söylemek gerekir. Solidworks Eğitimi noktasında başarılı eğitimlere imza atmakla birlikte Makrobim Bilgisayar Kursu olarak Solidworks Kursu ile iş dünyasının aradığı niteliklere sahip kişiler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Solidworks online eğitiminde temelden başlayarak tüm kursiyerlerimize sektörün ihtiyaç duyduğu bilgi, beceri ve nitelikli iş üretme yeteneğini kazandırmayı amaçlıyoruz.

Solidworks Eğimine tasarım ve üretim sürecinde yer alan veya bu alanda kariyer yapmak isteyen herkesin öğrenmesi ve kullanması gereken bir programdır. Solidworks tasarım ve üretim sürecinin her aşamasında yoğun bir şekilde kullanılan detaylı bir programdır. Solidworks programına ihtiyaç duyan her kişi veya kurumun kullanabileceği bir program olmakla birlikte genellikle aşağıdaki kişiler tarafından daha yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

 • Makine Mühendisleri
 • Teknik Tasarımcılar / Öğretmenler
 • Makine Teknisyen ve Teknikerleri
 • Ürün Tasarım/Geliştirme Mühendisleri
 • CNC ile Tasarım Yapan Meslek Grupları

Yukarıdaki meslek grupları genel olarak solidworks programını detaylı bir kapsamda öğrenmek için online kursları tercih etmektedir.

Solidworks Kursu Fiyat

 

Bireyler solidworks kursu fiyatları araştırırken bütçe bazlı hareket etmeye çalışmaktadır. Kursiyerler teknik resim çizimi ve tasarım gerektiren her sektörde rahat bir şekilde uygulama alanı yaratabilmek için solidworks kurslarına ihtiyaç duymaktadır.

Makrobim Bilgisayar Kursu olarak bünyemizde yer alan her eğitimde öncelik kursiyerlerin başarısıdır. Her bütçeye hitap eden eğitimlerimiz dahilinde iyi bir sonuç almak için mutlaka eğitim süresine dahil olmanız gerekmektedir.

Fiyatlar konusunda belirtmemiz gereken en önemli detay her kursun kendine göre fiyatları olduğudur. Makrobim Bilgisayar Kursu Solidworks eğitimi için fiyat planlaması yaparken kursiyerlerin maddi durumu göz önüne alınarak bir rakam belirlenmektedir. Eğitim almak isteyen her bireyin mutlu bir şekilde süreci tamamladığı kursumuzda genellikle yüksek oranda başarılar sağlanmaktadır.

Online solidworks eğitimi ile oldukça konforlu ve rahat bir şekilde eğitim süresine dahil olabilirsiniz. Evde, iş yerinde ve teknolojik araçların erişilebildiği her yerde kurs eğitimlerini alabilirsiniz. Makrobim bünyesinde yer alan her bir eğitim oldukça sistematik bir şekilde ilerlemekte ve başarı temelli süreç gözetilmektedir.

Solidworks Kursu fiyatları özellikle kursun toplam eğitim süresi ve diğer özelliklerine paralel olarak değişkenlik göstermektedir. Kurs süreci sonunda kariyer planlamalarında oldukça etkin adımlar atılarak başarı sağlanmaktadır.

Yukarıda bahsedildiği üzere tasarım ve üretim sürecinde yer alan veya bu alanda kariyer yapmak isteyen herkesin öğrenmesi gereken bu programın katkıları da paha biçilemez. Makrobim Bilgisayar Kursunda genel itibariyle tüm eğitimler alanında uzman kişiler tarafından hazırlanarak kursiyerlere sunulmaktadır. Bu bağlamda her kurs sonunda yüksek başarılar elde etmek oldukça doğal bir süreç olarak tanımlanmaktadır.

Solidworks Eğitiminin hem yüz yüze hem de online bir şekilde gerçekleştirilmesi kursiyerlerin tercih oranlarını yükseltmektedir. Eğitim süresi boyunca kursiyerlerin en kaliteli hizmeti alması Makrobim Bilgisayar Kursu sayesinde mümkündür.

 

En iyi Solidworks Kursu

 

Temel anlamda her kursiyer ilk olarak en iyi eğitim veren kurstan destek almak istemektedir. Kariyer planlamaları yapılırken Solidworks eğitimi almak isteyen bireyler de en iyi kurs arayışı içine girmiştir.

Makrobim Bilgisayar Kursu “en iyi” kavramını sonuna kadar hakkeden oldukça başarılı bir kurstur. Bünyesinde yer alan tüm eğitimlerde olduğu gibi Solidworks eğitiminde de ana hedefi kursiyer başarı olarak tanımlamaktadır.

Türkiye’nin her yerinden katılımın sağlanabileceği Solidworks eğitimi online bir şekilde gerçekleşerek büyük kolaylıkları bünyesinde barındırmaktadır. Eğitim sonunda çalışma alanlarının genişletilmesi gibi birçok avantaj kursiyerleri etkileyen durumları meydana getirmiştir.

En iyi Solidworks Kursu arayışına giren bireyler için Makrobim Bilgisayar Kursu nokta atışı bir seçim yaratacaktır. Kaliteli, donanımlı ve güvenilir eğitim süreci ile birlikte kursiyerleri geliştiren Makrobim, sıkça tercih edilmektedir. En iyi kurs sayesinde aşağıdaki maddeleri öğrenme fırsatı yakalayabileceksiniz.

 • SolidWorks’ün gelişmiş işlevlerini ve yeteneklerini kavrayabileceksiniz
 • 3D Modeller oluşturmasını ve 2D çizimler yapmasını detaylı bir şekilde öğreneceksiniz.
 • Kütle, hacim ve kütle merkezi gibi hesaplamaların nasıl yapılacağını da diğer uygulamalara paralel olarak derin bir şekilde öğreneceksiniz.
 • SolidWorks’ü kullanarak temel parçaları ve basit bir montajı nasıl oluşturacağınızı kolaylıkla tanımlayabileceksiniz.
 • SolidWorks’ün Mühendislik tasarım uygulamalarında nasıl ve parça modelleme, detay çizimi, montaj modelleme, animasyon, işleme ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz.

Makrobim Bilgisayar Kursu bünyesinde yer alan tüm kurslarda olduğu gibi Solidworks kursunda da temel seviyeden başlayarak uzmanlık seviyesinde kadar olan tüm konular detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Bu bağlamda temel bilgisayar kullanma becerisine sahip olan herkes bu kursa katılabilir.

Konya Solidworks Kursu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.