Autocad Kursumuz Hakkında

AutoCAD  bir çok meslek grubuna hitap eden, herhangi bir meslek grubuna özel olarak hitap etmeyen bir programdır. içeriğinde “çizim” olan her türlü teknik üretimin yer aldığı alanlarda kullanılabilmektedir.

Autocad dersleri ve gruplarımız 2 boyutlu ve 3 boyutlu olmak üzere iki gruptan oluşmaktadır.

Autocad Programını Kimler Kullanabilir?
Mimar
İnşaat Mühendisi (ve inşaat teknikeri)
Makine Mühendisi (ve makine teknikeri)
Peyzaj Mimarı
İç mimar
Şehir Plancısı
Elektrik Mühendisi (ve elektrik teknikeri)
Harita Mühendisi (ve harita teknikeri)
Mobilya Dekoratörü
Endüstri Mühendisi
Endüstri ve Agaç Isleri Mühendisi
Grafiker
Tasarımcı

Eğitim Şekli: Yüz yüze veya Online

Autocad 2 Boyutlu Kurs Süresi:  24 Saat

Autocad 3 Boyutlu Kurs Süresi:  24 Saat

Autocad kursunu bitirdikten sonra yapabilecekleriniz: Bu eğitimi tamamlayan kursiyerlerimiz, mesleğe yönelik karşılaştıkları uygulamaları kolaylıkla çizebilecek duruma geleceklerdir.

Grup İndirimleri: Arkadaşlarınız ile birlikte katılarak, size özel indirimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Güncel eğitim videolarımız, kurs kampanya ve indirim fırsatlarından anında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Makrobim Autocad 3ds max Office eğitim

Autocad Dersleri

Autocad kursu kurumumuzda iki grup şeklinde verilir. Bu nedenle derslerimizde kayıt yaptırılan kursa göre değişiklik gösterir. Autocad 2 boyutlu ve Autocad 3 boyutlu kurslarımızın ders içerikleri de tercih edilen gruba göre uygulanır. Kursumuz bünyesinde çalışan eğitmenlerimiz her iki grupta da programın en iyi şekilde öğrenilmesini sağlayacak şekilde dersleri düzenler.

Autocad kursumuza kayıt yapan kursiyerlerimizin karşılaşacakları dersler ve konular arasında şunlar bulunur; çizim ekranını tanıma, polyline, yazı, görüntü ve görünüm komutları ile çalışma, ucs tanımlama, katı modellerle çalışma, blok oluşturma, arka planla çalışma ve çıktı seçenekleridir.

Autocad Yazılımı Hakkında

AutoCAD, Amerika Birleşik Devletleri merkezli Autodesk şirketinin 1980’lerin başından beri geliştirdiği bir bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımı. Teknik resim çizmek için kullanılan diğer programlar gibi vektör tabanlıdır. Yani CAD programı; çözünürlükten bağımsız, 2-boyutlu ve 3-boyutlu geometrik nesnelerin oluşturulduğu bir veri kümesidir. Bu alandaki ilk vektörel çizim programlarından biridir.

AutoCAD’in dosya biçimi DWG’dir. DWG, DraWinG (çizim) anlamındadır. Dünyaya bu dosya biçimini tanıtan programdır. DWG dosya biçiminin diğer CAD programları tarafından da tanınıp okunabilmesi için, DXF (Drawing interchange [XFormat) adında bir çizim aradeğişim biçimi de yine Autodesk firması tarafından oluşturulmuştur.

Üzerinde çalıştığı işletim sistemlerinin başında Microsoft Windows, Mac OS X, iOS, Android gelmektedir. İş istasyonu (workstation) sürümü de bulunur. 3 ve 2 boyutlu tasarım yapılmasını sağlamasının yanında, AutoLISP ve VisualBasic programlama dillerini de destekleyerek, programın özelleştirebilmesi ve otomatikleştirilebilmesini sağlar. Yani, bu programlama dilleri ile yazdığınız program parçalarını (rutinleri) AutoCAD programı içinde çalıştırarak, programı istediğiniz şekilde özelleştirebilir ya da komut akışını hızlandırıp otomatikleştirebilirsiniz.

Farklı alanlar için üzerinde geliştirilmiş özel sürümleri vardır. Özel sürümlerin en yaygın kullanılanlarından bazıları şunlardır:

  • AutoCAD Mechanical: Makine ve otomasyon tasarımı için
  • AutoCAD Architecture: Mimari tasarım için
  • Ayrıca GIS, mekanik, medya ve eğlence sektörleri için de tasarım ürünleri vardır.

Mühendisler, mimarlar, teknik ressamlar ve teknikerler tarafından kullanılan bir bilgisayar destekli teknik çizim ve tasarım programıdır. En yaygın kullanılan çizim programıdır.

Autocad dersleri hakkında detaylı anlatım videolarına Makrobim Bilgisayar Youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.