Makrobim Bilgisayar Pratik Bilgiler

Makrobim Bilgisayar Kursu mail grubu ve  size özel hazırlanmış pratik bilgiler sayfamız ile bildiklerimizi paylaşıyoruz. Makrobim Bilgisayar Ders Videoları sizi bekliyor.

bilgisayar ders notları

online eğitimler: 3ds max, vray, autocad, photoshop, excel dersleri

Online eğitimlerimiz, belirli tarihlerde online olarak verilmektedir. Webinar saat ve günleri, online eğitimler sayfamızdan duyurulmaktadır. Derslerin videolarını, yayından bir kaç gün sonra Makrobim Bilgisayar’ın youtube kanalında bulabilirsiniz. Mail grubumuza katılarak, bilgisayar programları hakkında yayınladığımız pratik bilgilerin adresinize, mail yoluyla gelmesi sağlayabilirsiniz.

abone ol
makrobim bilgisayar pratik bilgiler
Pratik bilgiler ve ders videoları

Eğitim Videolarımız

Makrobim Bilgisayar olarak size yardımcı olacağını düşündüğümüz bazı videolar hazırladık.

Makrobim Bilgisayar Ders Videoları

Autocad programında 3 boyulu çatı çizimi oluşturmak

Makrobim Bilgisayar Ders Videoları

Autocad programında  merdiven çizimi

Makrobim Bilgisayar Ders Videoları

3ds max programında, belirli bir mekana, yapılan modellemeyi yerleştirmek

Makrobim Bilgisayar Ders Videoları

Excel programında büyük küçük harf değiştirmek

Makrobim Bilgisayar Ders Videoları

Excel Para Birimini Sona Eklemek

Excel programında para birimleri bazen bizim istemediğimiz şekilde ön tarafa yerleşmektedir. Bu videoda Türk lirası dahil diğer bütün para birimlerinin sayının sonuna nasıl yerleştirilebileceği anlatılmaktadır. Bu bilgi ile siz de para birimlerinizi, istediğiniz şekilde konumlandırabilirsiniz.

Makrobim Bilgisayar Ders Videoları

Bu videoda Excel metin fonksiyonları Birleştir – Kırp – Soldan – Sağdan – Parçaal – Değiştir – Metneçevir anlatılmaktadır.

Makrobim Bilgisayar Ders Videoları

3ds max + vray

3ds max iç mekanı vray sun ile ışıklandırmak, iç mekan render ayarları

Uygulama max dosyasını  buradan indirebilirsiniz.

Makrobim Bilgisayar Ders Videoları

3ds max + vray

3ds max ile havuz çizimi, vray sun ile ışıklandırmak, vray render ayarları ile gerçekçi görüntü elde etmek

Uygulama max dosyası için gereken malzeme kaplama ve hdr resmi  buradan indirebilirsiniz.

Makrobim Bilgisayar Ders Videoları

İleri Excel

Excel de iki tabloyu karşılaştırmak, eşleştirmek, formül kullanarak koşullu biçimlendirme oluşturmak, eğersay formülünü eğer fonksiyonunun içinde kullanmak

Uygulama excel dosyasını  buradan indirebilirsiniz.

Makrobim Bilgisayar Pratik Bilgiler

Autocad programında komut satırınız kaybolduğunda veya kapattınız ve tekrar geri getirmek isterseniz, CTRL+9 klavye kısayolunu kullanabilirsiniz veya yukarıdaki tools menüsünü açarak command line seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
3ds max programında kopyalama diğer adıyla clone lama işlemi yapmak isterseniz, yukarıdan taşıma (move) komutuna girdikten sonra, shift tuşunu basılı tutarak, kopyalamak istediğiniz şeklinizi sürükleyiniz. Karşınıza çıkan pencereden kopya sayısını belirleyebilir, kopyalanacak nesnelerin isimlerini değiştirebilir, kopyalama seçeneğini belirleyebilirsiniz.
3ds max programında, ekrandaki ışıkların tamamını geçici bir süreliğine  gizlemek istersek Shift+L tuş kombinasyonu kullanılır. Yeniden ışıkları göstermek istersek, yine aynı şekilde Shift+L klavye kısayolunu kullanabiliriz.
3ds max programında en çok kullandığımız, line, circle, rectangle, box, sphere, plane gibi çizim elemanlarına kolay ulaşmak için ekranda CTRL tuşu ile birlikte mausunuzun sağ tuşuna bir kere basınız. 2d ve 3d komutlara bu yöntemle çok kolay ulaşabilirsiniz.
Excel programında, işlem yaptırmak istediğiniz sayıların bulunduğu alanı seçerek, ekranın altında Excel programının, durum çubuğunda (en alt çubuk) seçili sayıların toplamını, ortalamasını, en büyük, en küçük değerlerini, sayısını görebilirsiniz. 

Durum çubuğunda görmek istediğiniz formüller için, durum çubuğunda ilgili alanın üzerinde mousun sağ tuşu ile açılan menüden işaretleme yapabilirsiniz.

Pratik Bilgilerimiz için abone olun

Mail adresinizi aşağıdaki forma girerek, pratik bilgilerin size de mail yolu ile gelmesini sağlayabilir, güncel videolardan haberdar olabilirsiniz.

Makrobim Bilgisayar ders videoları ile bilgileriniz sürekli taze kalsın.

e-posta adresinizi giriniz

Makrobim Bilgisayar

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

 Siz de bizimle, bildiklerinizi paylaşmak isterseniz, bildiğiniz pratik bilgileri, püf noktaları, çektiğiniz videoları gönderin, sizin için sizin isminizle yayınlayalım

Ücretsiz Eğitimler

Ücretsiz eğitimlerimiz ile ilgili bilgiye online eğitimler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bize katılın, Makrobim Bilgisayar ders videoları ve pratik bilgilerinden faydalanın..

online eğitim
Makrobim pratik bilgiler, ders videoları, ders notları, 3ds max video, 3ds max video ile anlatım, vray video, vray video ile anlatım, vray ders notları, vray kolay yöntemler, vray render ayarları, autocad video, autocad 3 boyutlu döner merdiven çizimi, autocad video ile anlatım, vray kursu, vray bilgi, max dersi, max kursu, max video, max render ayarları, max klavye kısayolları, autocad klavye kısayolları, excel video, ileri excel video, ileri excel, ileri excel kursu, free video, türkçe video, türkçe max ders anlatım, türkçe max video, türkçe 3ds max video, türçe 3d max video, türçe vray render ayarları, türkçe vray anlatım, türkçe vray video, türkçe autocad video, türkçe autocad free video, ders video