Ücretsiz Yazı Fontları Nasıl İndirilir, Nasıl Kullanılır

Yazdığımız yazıları, daha farklı görsel fontlar kullanarak yazmak, yazılarımızın etkinliğini artırır. Bu yazıda, ücretsiz yazı fontlarına nasıl ulaşabiliriz, nasıl aktif hale getirebiliriz, onu aktarmaya çalışacağız.

Farklı yazı fontları ile grafik ve afiş tasarımlarınızda veya powerpoint sunularınızda daha etkili görsellikler oluşturabilirsiniz. Görsellik ne kadar ön planda ise yaptığınız iş de o kadar öne çıkar.

Ücretsiz fontları bilgisayarınıza indirerek, tasarımlarınızı etkileyici hale getirebilirsiniz.

Bir çok program komutu kullanarak elde edebileceğiniz görsel etkileri, çok kısa zamanda elde edebilirsiniz.

Ücretsiz yazı fontları için google arama kısmına free font yazarak, ücretsiz font sağlayan web sayfalarına ulaşabilirsiniz. En popüler ücretsiz yazı fontu sağlayan sitelerden bazıları aşağıda yer almaktadır;

https://www.dafont.com/

https://www.1001freefonts.com/

https://www.fontspace.com/popular/fonts

Yazımızın şaında yer alan örnek resimde biz, https://www.dafont.com/ sitesini tercih ettik.

Bu web sayfasına girdikten sonra beğendiğiniz herhangi bir fontun kenarında yer alan download yazısına basarak, ücretsiz yazı fontunu bilgisayarınıza indirin. Daha sonra zipli gelen klasörün içerisinde yazı fontunu barındıran ttf uzantılı dosyaya çift tıklayarak açın. Açılan pencerenin üst kısmında, yükle düğmesine basarak fontun bilgisayarınıza yüklenmesini sağlayın. Bizim en çok sevdiğimiz yazı fontu heartwrecked. Örnek Makrobim yazılarının içerisinde 3. satırda yer alan.

Denemek için herhangi bir office programı kullanabilirsiniz.

Örneğin bir word sayfası açalım. Yukarıda yer alan yazı tipleri kısmından indirdiğiniz fontlardan herhangi birinin ilk harflerini yazın ve word sizin için otomatik tamamladığı zaman enter tuşu ile aktifleyin. Artık yazmak için hazırsınız. Bakalım sizin en çok beğendiğiniz yazı fontu, hangisi olacak.

Dafont sayfasının anasayfasında üyelik gerektirmeden indirebileceğiniz fontlara, sayfanın yukarısında yer alan free items düğmesinden ulaşabilirsiniz.Font örneklerinde bütün harfler, büyük olarak temsil edilmiş ise bu örnek yazı fontunda küçük harf ile yazı yazamazsınız demektir. Yükleme pencerelerinde yazı ön izlemeleri gösterilmektedir. Burada Türkçe karakterlerin nasıl gösterildiğine de dikkat etmemiz gerekir.

Farklı sitelerden farklı ücretsiz yazı fontlarına ulaşabilirsiniz.

Profesyonel tasarımları, kısa sürede oluşturun, zamandan kazanın.

Dileriz bu konu, sizler ,için faydalı olmuştur.

GELECEK Burada, MAKROBİM Bilgisayar