Solidworks Programında Montaj Nasıl Yapılır?

Örnek Solidworks Uygulaması – Tekerlekli Sandalye

Ortez Uygulama

Solidworks programında parçaları oluşturduktan sonra montaj oluşturmak için basit yöntemler, püf noktalar her zaman lazım olmaktadır.

Bu videoda, örnek bir tekerlekli sandalye parçalarının çizimi ve bu parçaların montaj ortamında kolay yöntemle nasıl birleştirileceği anlatılmaktadır.

Parçaların çizilmesi sırasında, Solidworks komutlarının kolay kullanımı da gösterilmektedir.

Solidworks örnek uygulama içerisinde, ince unsur oluşturmak, süpürerek katı oluşturma komutu, extrüzyon ile kesme komutu, dairesel çoğaltma, kırpma, radius komutları yer almaktadır.

Montaj ilişkilerinde, uzaklık mesafesi vererek ilişkilendirmek, hareket edebilmesini sağlayan kenar çizgi ilişkisi, parça sabitleme, düzlemler arası ilişki oluşturmak, dişli ilişkisi gösterilmiştir.

Videoda kullanılan uygulamayı, Solidworks montaj uygulaması – tekerlekli sandalye videosunu altında yer alan açıklama bölümünden indirebilirsiniz.

You can download the file that shows the dimensions of English wheelchair sample from https://www.makrobim.com.tr/download/… You can open the subtitles button to watch with English subtitles.

Tekerlekli sandalye çizim ölçülerini içeren Türkçe uygulama dosyasını buradan https://www.makrobim.com.tr/download/… indirebilirsiniz.

Bu uygulama özellikle ortez çizim yapmak isteyen kişiler için fikir verme amacı da taşımaktadır.